System symulacji obecności

Inteligentne domy mogą zaproponować wiele fascynujących, a przede wszystkim bardzo praktycznych rozwiązań. Automatycznie otwierane okna i regulowana temperatura pozwalają na wygodne funkcjonowanie przy jednoczesnej oszczędności energii.

To samo dotyczy regulacji natężenia światła czy jego samoczynnego włączania i wyłączania. Wszystkie te funkcje mogą być wykorzystane w jeszcze jeden bardzo użyteczny sposób – mogą przekonywująco symulować obecność użytkownika i w ten sposób odstraszyć potencjalnych złodziei.

Włączony system symulacji obecności przywodzi na myśl sceny z filmów grozy o nawiedzonych domach. Samootwierające się okna, zapalane i gasnące światła czy radio „spontanicznie” odtwarzające muzykę sprawiają wrażenie, że ktoś jest w domu, nawet jeśli wszyscy domownicy właśnie leżą na plaży w Egipcie.

Dodatkowo niektóre systemy pozwalają na odtwarzanie nagranych wcześniej dźwięków, a nawet przesyłanie kolejnych nagrań za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu dom sprawia wrażenie pełnego lokatorów i żaden włamywacz nie odważy się podchodzić zbyt blisko. System symulacji w połączeniu z kompleksowym monitoringiem pozwala na bardzo skuteczną ochronę dobytku.

lista dłużników www.kmkm.org.pl
W kategorii: Finanse i ekonomia, Nowoczesny i ekologiczny dom

Brak komentarzy

Zostaw komentarz