Rura, która odkurza

Inteligentne budownictwo ułatwia domowe funkcjonowanie w każdym obszarze – także sprzątania. Jakie są wady tradycyjnego odkurzacza? Nawet nowoczesne sprzęty generują nieprzyjemny hałas, zebrane zanieczyszczenia trzeba często usuwać z niewielkich worków, a odkurzacz ma dużą moc jedynie wtedy, gdy worek jest prawie pusty. Poza tym przeciąganie odkurzacza po cały mieszkaniu nie jest zbyt wygodne. Większość modeli jest ciężkich, a przewód zasilania jest na tyle krótki, że trzeba go często zmieniać gniazdka. W dodatku odkurzacz nie jest zbyt przyjazny alergikom, zwłaszcza w trakcie wymiany pełnego pojemnika na pusty. O wiele wygodniejszą opcją byłoby odkurzanie samą rurą, bez hałaśliwego i śmierdzącego odkurzacza, który trzeba ciągnąć za sobą. Mimo że brzmi to jak fikcja, to właśnie takie rozwiązanie możemy zainstalować w inteligentnym domu. Jak to możliwe?

Oczywiście, odkurzanie samą rurą to jedynie uproszczona wizja. Tak naprawdę mówimy tu o centralnym odkurzaczu, który znajduje się w osobnym pomieszczeniu gospodarczym. Innymi słowy, wydajny odkurzacz znajduje się tylko w jednym pomieszczeniu, np. w piwnicy, a w pomieszczeniach mieszkalnych zlokalizowane są rury, które wystarczy włożyć do gniazda, by zacząć profesjonalne sprzątanie poznań. W praktyce rozwiązanie to wygląda tak, jak przedstawiliśmy je na początku – chodzimy po pokoju z samą rurą, która nie hałasuje, nie śmierdzi i nie obija mebli.

Centralne odkurzanie ma więcej zalet. Wśród najważniejszych możemy wymienić wysoką wydajność odkurzania i brak konieczności częstej wymiany worków z zanieczyszczeniami. Worek taki wystarczy wymienić średnio raz na trzy miesiące, a przez ten czas odkurzacz będzie zasysał brud z dużą mocą. Plus takiego rozwiązania zauważą od razu alergicy, dla których ograniczony kontakt z kurzem jest szczególnie ważny. Rury i kształtki z PTFE lub emalii

Sprzątanie Gliwice www.blitz-cleaning.com
W kategorii: Finanse i ekonomia, Nowoczesny i ekologiczny dom

Brak komentarzy

Zostaw komentarz