Inteligentny dobór materiałów

Inteligentny dom to nie tylko czujniki i centralny system kontroli, ale także rozsądnie wykonany projekt. Jedną z głównych składowych dobrego projektu są natomiast dobrze dobrane materiały. Godne polecenia jest tu na pewno drewno. Jakie zalety mają drewniane domy i dlaczego warto o nich pamiętać w kontekście inteligentnego i ekologicznego budownictwa?

Pierwszą zaletą jest panujący wewnątrz budynku mikroklimat. Drewno efektywniej niż niejeden elektroniczny system kontroli potrafi regulować poziom wilgoci w pomieszczeniu. Odpowiedni poziom wilgoci wpływa natomiast pozytywnie na zdrowie i samopoczucie domowników. Jednocześnie zewnętrzna część ścian budynku jest obłożona foliową powłoką izolacyjną, co pomaga w zachowaniu temperatury pomieszczenia.

Dobra izolacja oznacza też oczywiście mniejsze koszty użytkowania domu oraz niższe zużycie gazu lub węgla w celu ogrzania domu w miesiącach zimowych. Ta ostatnia informacja ucieszy zwłaszcza osoby planujące budowę drewnianego domu ze względów ekologicznych.

Dom drewniany ma też wiele zalet związanych z samym procesem budowy. Ze względu na niewielką wagę elementów konstrukcyjnych, dom drewniany nie wymaga tak mocnych fundamentów, jak tradycyjny budynek. Mniejsze fundamenty pozwalają zmniejszyć koszty inwestycji, a ich wykonanie zajmuje mniej czasu. Krótki czas powstawania jest zresztą kolejnym plusem domu wykonanego z drewna.

Ponadto elementy drewniane łączone są przy pomocy gwoździ albo złączek metalowych, a więc nie zachodzi konieczność stosowania mokrych elementów konstrukcyjnych. Co za tym idzie, dom drewniany może powstać nawet w trakcie zimy.

https://mt-osuszanie.pl/osuszanie-scian-warszawa http://bumitech-posadzki.pl/posadzki-w-centrach-handlowych/ www.jurczak.net.pl
W kategorii: Finanse i ekonomia, Nowoczesny i ekologiczny dom

Brak komentarzy

Zostaw komentarz