Dom na każdą pogodę

Każdy z nas marnuje energię czy tego chce, czy nie. Taki stan rzeczy wynika z braku odpowiednich narzędzi. Wyobraźmy sobie, że właśnie zapada zmrok, a my siedzimy z całą rodziną w salonie. Twarze domowników powoli przestają być widoczne, więc oczywiście zapalamy światło.

Czy jednak nasza lampa nie świeci zbyt jasno? Dopóki na dworze panuje półmrok, a noc jeszcze nie zapadła, nie potrzebujemy zbyt wiele sztucznego oświetlenia. Problem w tym, że nie mamy dostępu do innego rozwiązania, więc niepotrzebnie zużywamy większą ilość energii, niż faktycznie jest nam potrzebna, co nie służy ani ekologii, ani domowemu budżetowi. Kłopot może rozwiązać system pogodowy – typowy dla inteligentnych domów.

Jednym z elementów systemu pogodowego jest właśnie kontrola oświetlenia w pomieszczeniu. System jest w stanie zmierzyć jasność padającego na czujnik światła i „podjąć decyzję” o doświetleniu pokoju oraz natężeniu tego doświetlenia. Dzięki temu niezależnie od sytuacji za oknem i wysokości słońca nad horyzontem, w naszym mieszkaniu będzie dokładnie tyle światła, byśmy mogli komfortowo funkcjonować.

www.7psk.com.pl
W kategorii: Finanse i ekonomia, Nowoczesny i ekologiczny dom

Brak komentarzy

Zostaw komentarz